Yaşar Kabaosmanoğlu

YAŞAR KABAOSMANOĞLU    Hopa K.Paşa’da dünyaya gelen Bizim Yaşar (Kabaosmanoğlu), ilk ve ortaokulu K.Paşa’da liseyi Rize’de okudu. Askerliğini Kıbrısta yapan Bizim Yaşar 1995’de profesyonel olarak müzik hayatına atıldı.
1995 öncesi Artvin’de yayın yapan Parola FM ve Hopa Tv. 3 yıl program yapımcılığı ve sunuculuğunu yaptı. İlk albümü Cankurtaran ve sırasıyla Güldürmedin ağlattın ve Murteza adında 3 albüm yaptı. Son albüm çalışmalarını tamamlayan Bizim Yaşar albüme “Sevdalı” ile oldukça olduğunu söyledi. 15 Mayıs’ta piyasaya sürülen bu albümün, yörenin tanıtımında önemli rol alacağını belirtti.
Artvin’e ilgisinin devam ettiğni belirten Bizim Yaşar, ailesinin halen orada yaşadığını ve yılda en az 3 ay memlekete program ve tatil amaçlı gidiyor.

İzmit, Zonguldak, İstanbul, Ankara ve Bursa’nın yanı sıra birçok hemşehrimizin yaşadığı illerde sahne alan Bizim Yaşar yöresel programlarda aranan kişi oldu Artvin ve ilçelerinde bir çok konserde sahne alan sanatçı “Artvin’in turizm ve tanıtımı için katkıda bulunuyor. Dernek ve vakıflar daha aktif olarak hiçbir ayrıcalık gözetmeden Artvin ve Artvin’li için projeler üretmelidir”diyor.

…………………..
ÇALIŞMALARI
…………………..

Albüm Adı:SALINCAK

Karadeniz müziğinin etnik, otantik yöreye has derlemelerle çalışılmış bir albüm.Yönetmenliğini ve Düzenlemesini Zuğaşi Berepe’nin kurucularından İlhan Yabantaş yapmıştı.

Albüm içerisinde yer alan şarkılar bir çoğu derleme olup Hemşince ve Lazca şarkılarda yer almaktadır.

Albüm Adı:RAKANİ

1.İnce ğarğan 2.Nenni nenni 3.Sopez gulur(RAKANİ)(LAZCA) 4.Baba(hemşince ağıt) 5.Lerniver ertok(hemşince) (söz müzik: yusuf vaiç) 6.Asa sevdam asa(HEMŞİNCE) (söz müzik:Harun aksu) 7.Yar yar 8.Patara gogo(GÜRCÜCE) 9.Gülçin 10.Leylim yar 11.Peştemal …

Albüm Adı:MURTEZA

_A_
1.Murteza
2.Gavuroğlu gavur
3.Ye hala
4.Koçari
5.Gelinmi oldun
_B_
1.Gülçin
2.Vurdi vurdi vuruldi
3.Çift jandarma
4.Askere gidecegim
5.Düz horon

Albüm Adı:GÜLDÜRMEDİN AĞLATTIN

A_ 1.Güldürmedin ağlattın 2.Oy nana 3.Ula yaşar 4.Haram olasın 5.Yamalı şalvar _B_ 1.Sultan selim dağına 2.Hemşince 3.A.hopa spor 4.Karşilama 5.Evlenmemiş bekarım 6.Hemşin horonu…

Albüm Adı:SEVDALI

_A_
1.Haba
2.Al eline kavalı
3.Sevdalı
4.Erkan abi
5.Hasan dayı
6.livase
_B_
1.Zorumdan yaşıyorum
2.Gemi geliyor gemi
3.Çektim uşaklar çektim
4.Havali
5.Ali dayı
6.Potpori

Albüm Adı:CANKURTARAN

1996 yılında senseç müzik tarafından beğeninize sunulmuştur. 11 şarkıdan oluşan albüm içeriği:
A
1. Cankurtaran
2. Elevit
3. Yeni sevdam
4. Olacağım deli
5. Ağliyorum
B
1. Gelsin baba paralar
2. Oyna güzelım oyna
3. Kocakarı
4. Karadenizin çayı
5. Bilettim orağımı

 

 

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın