Ayder’e Yaylasına Nasıl Gidilir? Ayder Yaylası Nerededir?

Ayder’e Yaylasına Nasıl Gidilir? Ayder Yaylası Nerededir? için yorumlar kapalı

 

Genel: Ayder’e gitmek için öncelikle Trabzon’a gelmelisiniz veya Rize Havalimanına. Trabzon’a İstanbul,Ankara ve İzmir’den her gün bir sürü uçak var . 1 saat 10 dakikada İstanbul dan ulaşabiliyorsunuz. Havaalanı şehrin çok yakınında olduğundan rahatlıkla şehre ulaşabilirsiniz.

Trabzon’dan Ayder’e bir çok ulaşım alternatifleri mevcuttur.Direkt olarak Ayder’e araç bulamazsanız  bile aktarmalı olarak gidebileceğiniz servis araçları mevcuttur.

En kolay ulaşım şekli:
Trabzon’dan ,Artvin’e ya da Hopa’ya giden araçlarla Rize’nin Pazar ilçesine gidebilirsiniz.Buradan da Pazar-Ayder hattında çalışan dolmuşlarla Ayder yaylasına ulaşmanız mümkündür.

Eğer direkt olarak Rize Havalimanına uçakla vardıysanız gerisi kolay.Bu havalimanı Rize’nin Çayeli ilçesi ile Pazar ilçesi arasındadır.Buradan Pazar istikametine doğru Ayder yaylasına ulaşabilirsiniz.
Eğer bu kolaylıkta araç bulamadıysanız,üzülmeyin.Bir çok alternatif yolları var.Bunlar;

Trabzon-Rize, Rize- Pazar,Pazar’dan Ayder
Trabzon’dan Rize’ye her zaman araç bulabilirsiniz.Rize’ye geçince de oradan Pazar’a dolmuşlar var.Pazar’dan da Aydere dolmuş seferleri yapılmaktadır.

Trabzon-Hopa
Trabzon terminalden Hopa’ya giden otobüslerle Rize’nin Pazar ilçesine gidebilirsiniz. Trabzon’dan Pazar’a yaklaşık 1 saat 45 dakika da ulışılır.

 

 

Trabzon -Pazar arası yaklaşık : 1 saat 45 dakika
Pazar -Ayder arası yaklaşık:45 dakika

 

 

Özetlersek :
Trabzon’dan Ayder’e gidebilmek ,Rize’nin Pazar ilçesine bir şekilde ulaşmanız lazım. Pazar’dan da Ayder’e 45 dakikada ulaşırsınız.

Araç Kiralamak: 
Trabzon havaalinaında ve Trabzon şehir içinde bir sürü oto kiralama yerleri mevcut.Rize ilindede kiralık araç bulabilirsiniz.Hatta;Rize merkezde,Çayeli ve Pazar ilçelerinde de kiralık araç bulmanız mümkün.

Konaklama:
Trabzon’da ve Rize’nin tüm ilçelerinde konaklama imkanı mevcut.Sadece Pazar  ilçesi ve Çamlıhemşin ilçelerinde konaklamada pek elverişli değil.Eğer Pazar ilçesi yakınlarında konaklamanız gerekiyorsa,Çayeli ve Ardeşen’de ki otellerde kalmanızı öneririz.Konaklama yerinizle Pazar ilçesi arasında fazla mesafede olmamış olur.

Ayder yaylasında konaklama imkan ve alternatifleri Rize’nin ilçelerine göre daha fazladır.Bununla ilgili bilgiyi sitemizde aşağıda ki linkler üzerinden elde edebilirsiniz.

 


_______________________________________________________

    Ayder OTELLERİ        Ayder PANSIYONLARI   


_______________________________________________________