Ayder’e nasıl gidilir?

20 Ocak 2013 Yazan  
Kategori Ayder


 KUZEYMAVİ.COM

                                                                             

Genel: Ayder’e gitmek için öncelikle Trabzon’a gelmelisiniz . Trabzon’a İstanbul,Ankara ve İzmir’den her gün bir sürü uçak var . 1 saat 10 dakikada İstanbul dan ulaşabiliyorsunuz. Havaalanı şehrin göbeğinde olduğundan rahatlıkla şehre ulaşırsınız toplamda 5 dakikada.

Trabzon’dan Ayder’e bir çok ulaşım alternatifleri mevcuttur.Direkt olarak Ayder’e araç bulamazsanız  bile aktarmalı olarak gidebileceğiniz servis araçları mevcuttur.

En kolay ulaşım şekli:
Trabzon’dan ,Artvin’e ya da Hopa’ya giden araçlarla Rize’nin Pazar ilçesine gidebilirsiniz.Buradan da Pazar-Ayder hattında çalışan dolmuşlarla Ayder yaylasına ulaşmanız mümkündür.

Eğer bu kolaylıkta araç bulamadıysanız,üzülmeyin.Bir çok alternatif yolları var.Bunlar;

Trabzon-Rize, Rize- Pazar,Pazar’dan Ayder
Trabzon’dan Rize’ye her zaman araç bulabilirsiniz.Rize’ye geçince de oradan Pazar’a dolmuşlar var.Pazar’dan da Aydere dolmuş seferleri yapılmaktadır.

Trabzon-Hopa
Trabzon terminalden Hopa’ya giden otobüslerle Rize’nin Pazar ilçesine gidebilirsiniz. Trabzon’dan Pazar’a yaklaşık 1 saat 45 dakika da ulışılır.

Trabzon -Pazar arası yaklaşık : 1 saat 45 dak
Pazar -Ayder arası yaklaşık:45 dakika

Özetlersek :
Trabzon’dan Ayder’e gidebilmek ,Rize’nin Pazar ilçesine bir şekilde ulaşmanız lazım.Pazar’dan da Ayder’e 45 dakikada ulaşırsınız.

Araç Kiralamak: 
Trabzon havaalinaında ve Trabzon şehir içinde bir sürü oto kiralama yerleri mevcut.Rize ilindede kiralık araç bulabilirsiniz.Hatta Pazar ilçesinde de kiralık araç bulmanız mümkün.Tercihen Trabzon’dan aracınızı kiralamanız daha uygundur.Hem fiyat bakımından hemde araç kalitesi açısından (bu bizim fikrimiz).

Konaklama:
Trabzon’da ve Rize’nin tüm ilçelerinde konaklama imkanı mevcut.Sadece Pazar  ilçesi ve Çamlıhemşin ilçelerinde konaklamada pek elverişli değil.Eğer Pazar ilçesi yakınlarında konaklamanız gerekiyorsa,Çayeli ve Ardeşen’de ki otellerde kalmanızı öneririz.Konaklama yerinizle Pazar ilçesi arasında fazla mesafede olmamış olur.

Ayder yaylasında konaklama imkan ve alternatifleri Rize’nin ilçelerine göre daha fazladır.Bununla ilgili bilgiyi sitemizde aşağıda ki linkler üzerinden elde edebilirsiniz.
_______________________________________________________
Ayder OTELLERİ
Ayder PANSIYONLARI
_______________________________________________________ 

 

Yorumlar

Comments are closed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.