Fırtına Vadisinde ki Şelaleler


Gelin Tülü Şelalesi

Gelin Tülü Şelalesi, İl merkezine 90 km. mesafede olan Ayder Yaylası’nda yer almaktadır. Suyun düşüş şekli gelin tülünü andırdığı için bu adı alan şelale görülmeye değer bir tabiat harikasıdır.Uzunluğu 23 metredir.

 

 

 

Palovit Şelalesi

Kaçkar Dağları Milli Parkı içindeki doğal güzelliklerden biri olan Palovit Şelalesi, ilimizdeki şelaleler içerisinde en
yüksek debiye sahip olanıdır.
Zil Kale harabesini geçtikten sonraki yol ayrımında başlayan Palovit Vadisi’nin duraklarından biri olan heybetli şelale 15 metre yüksekliğindedir. Doğa yürüyüşü yapan gruplar için, şelalede verilen molanın ardından yürüyüş Çinçiva Köprüsü’nden devam eder.

Bulut Şelalesi

Çamlıhemşin ile Ayder Yaylası arasındaki Tar Deresi’nden vadiye birçok küçük düşümlü şelale akar. Bunların en uzunu ve seyrine doyum olmayanı, 250 metre yükseklikten üç kademeli olarak akan Bulut Şelalesi’dir.
Çamlıhemşin ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunan şelaleye ağaçların arasından, su sesleri eşliğinde yapılan bir yürüyüş ile varmak mümkündür.

—-

Maselavat Şelalesi

Çamlıhemşin Topluca Köyü Maselavat mezrasında bulunan Maselavat şelalesi Yaklaşık 25 metre olup Çamlıhemşin merkezden 34 km uzaklıktadır.Çoboni şelalesine ualaşım Topluca Köyü yayla yolundan gidilmektedir.kuzeymavi.com

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın