Fatih Reyhan

FATİH REYHAN               Rize çamlıhemşin’in yukarı vice köyü’nden olan fatih reyhan, 1985 yılında izmir’de doğdu. ege’nin sıcaklığını, marmara’nın medeniyetini ve karadenizin her köşesi kültürle bezenmiş zengin motiflerini bir potada eritti.

Kendini bildi bileli yaptığı derlemelerinin, düzenlemelerinin ve uzun süren müzik çalışmalarının yanısıra şan eğitimi aldı ve içindeki tınıların patlamalarına dayanamayarak çalışmalarını bir araya getirmeye karar verdi. müzik eğitiminin hiç bitmemesi gerektiğini düşündüğü için hala eğitim almaya devam etmekte ve herdaim daha iyisini yapmak için azimle çalışmaktadır. yıllardır emek verdiği müzik yaşamının ilk sonuçlarından biri olan ve henüz piyasaya çıkan, karadeniz’in doğası misali müzik piyasasına engin motifleri, taze ve deli kanıyla yeni bir nefes getiren ‘hencacalik’ isimli albümünün eşi benzeri bulunmamakta.
Mütevazı kişiliğinin aksine albümde hayli iddialı parçalar yer almaktadır. bunlardan hafızalarınızdan hiç çıkaramayacağınız ve çıkarmak istemeyeceğiniz bazıları; çiçekli yaylalarda, gözlerun karayemiş , ben seni alamadum, avcı ahmet destanı, pokut yaylası, yokluğuna dayanamam ,sevdaluk, bunun yanısıra herdaim mırıldanacağınız; yar seni sevduğumi, horon, dumli horonu, duşupta öleceksun, potpori isimli parçaları sayabiliriz.
Albümün aranjörlüğünü volkan sönmez üstlenirken, fatih reyhan bu albümde, karadeniz’in renk enstrümanlarını büyük ustalıkla çalan tahsin terzi ve ismail avcı ile çalıştı. hem işin mutfağında hem de sahnesinde bulunan ender sanatçılardan olma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerleyen fatih reyhan’ın ‘hencacalik’ isimli albümünde 6 adet müziği ve 1 adet de şarkı sözü bulunmaktadır. hencacalik, fatih reyhan’ın ilk albümüdür ancak bugüne kadar yaptığı çalışmalarla müzik piyasasının acemisi olmadığını yıllar önce kanıtlamıştır. ayrıca fatih reyhan, karmate ‘nani ’ isimli albümünde ve aydoğan topal’ın ‘heyyamo’ isimli albümünde sanatçı dostlarıyla birlikte çalışmıştır. genç sanatçı, farklı lezzetleri birarada toplayan müzik çalışmalarıyla henüz yolun başında olduğunu ve müzik eğitiminin yaşadığı süre boyunca herdaim devam edeceğini vurgulamaktadır. ‘hencacalik’, dinlediğiniz ilk andan itibaren keyifli ve her notası emek kokan, samimiyet fısıldayan farklı tarzıyla sizi kendine doğru çekmekte ve dünü, bugünü ve yarını bir devinim ve bir ahenk içinde karadeniz lezzetinde bizlere sunmaktadır.”

…………………..
ÇALIŞMALARI
…………………..

Hancecelik

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın